به مناسبت روز جهانی مقابله با پدیده بیابان زایی جمعی از دانش آمو' /> به مناسبت روز جهانی مقابله با پدیده بیابان زایی جمعی از دانش آمو" /> به مناسبت روز جهانی مقابله با پدیده بیابان زایی جمعی از دانش آمو" /> پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بازدید جمعی از همیاران مروج و دانش آموزی از اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کرمان در آستانه روز جهانی مقابله با پدیده بیابان زایی برای کمک به فرهنگ حفظ طبیعت
بازدید : 110 26 خرداد 1399 ساعت 11:36 شماره :73774

بازدید جمعی از همیاران مروج و دانش آموزی از اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کرمان در آستانه روز جهانی مقابله با پدیده بیابان زایی برای کمک به فرهنگ حفظ طبیعت
به مناسبت روز جهانی مقابله با پدیده بیابان زایی جمعی از دانش آموزان کرمانی به همراه مربیان  خود روز دوشنبه بیست و ششم خرداد ماه  از اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کرمان بازدید نمودند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان ، در این بازدید ، فتحیه نعمت ا...زاده  مدیر سازمان مردم نهاد موسوم به جمعیت دوستداران زمین سبز با قدردانی از مجموعه منابع طبیعی و بویژه حمایت های بیدریغ مدیر کل از آموزشهای پایه منابع طبیعی به دانش آموزان  در قالب طرح آموزشی کودکان دوستان طبیعت سخن گفت .

فتحیه نعمت ا... زاده  با بیان این موضوع که اداره آموزش و پرورش استان نیز برای حضور این جمعیت مردم نهاد در مدارس تدابیری اندیشیده و حضور ده ساعته در مدارس و آموزش بیش از شش هزار و دویست تن از دانش آموزان در سیزده مدرسه خود مبین این موضوع است ، افزود : خوشبختانه مدیران مدارس استان از مباحث مرتبط با منابع طبیعی بخوبی استقبال نموده و این حضور در تمامی مجامع بازتاب خوبی داشته است .

مهدی محمد میرزائیان رئیس اداره آموزش ، ترویج و مشارکتهای مردمی در این گردهمایی پیشنهاد داد با افتتاح پارکی به نام همیار طبیعت که به پاس قدردانی از زحمات همیاران طبیعت دانش آموز در سالهای اخیر احداث می شود ، بطور شایسته ای از زحمات این عزیزان قدردانی گردد  و زمینه مشارکت آنان در پروژه های منابع طبیعی ، بویژه در حفظ و جلوگیری از آتش سوزیها فراهم گردد.

مصطفی قطبی ، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کرمان ، از دانش آموزان شرکت کننده در این نشست خواست با قرائت دکلمه و دلنوشته های خود در ارتباط با منابع طبیعی ، برداشت های خود از این موضوع حیاتی را بیان نمایند .

قطبی بیابانی شدن عرصه های منابع طبیعی را نتیجه دخالت انسانها دانست و از همیاران طبیعت برای جلوگیری از بیابانی شدن عرصه ها با ترویج فرهنگ منابع طبیعی مدد خواست .

پس از قرائت اشعاد و مطالب دانش آموزان ، به رسم یادبود هدایایی به آنان  تقدیم شد و مقرر گردید تا نهالهای کشت شده توسط همه دانش آموزان در آینده در جوار یکی از پروژه های آبخیزداری شهرستان کرمان غرس گردیده و پارکی به نام همیاران طبیعت در همین محل تاسیس گردد .

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :