به گزارش روابط عمومی اد" /> به گزارش روابط عمومی اد" /> پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - " ۸۷۹۴ مترمربع از اراضی ملی شهرستان سیرجان خلع ید و از تصرف خارج شد"
بازدید : 89 18 آبان 1400 ساعت 12:0 شماره :90543

" ۸۷۹۴ مترمربع از اراضی ملی شهرستان سیرجان خلع ید و از تصرف خارج شد"

به گزارش روابط عمومی اداره منابع طبیعی سیرجان، مهران میرشاهی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سیرجان اظهار داشت: در راستای صیانت و حراست از حقوق بیت‌المال یک فقره خلع ید به میزان ۸۷۹۴ مترمربع از اراضی ملی در روستای اسطور از توابع بخش بلورددر شهرستان سیرجان ڪه چندی پیش توسط افراد سودجو مورد تصرف قرار گرفته بود از ید سودجویان خارج شد.

حامد محیاپور فرمانده پاسگاه ویژه حفاظت از منابع طبیعی سیرجان گفت : نیروهای پاسگاه‌ ویژه حفاظت از منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سیرجان با حکم دادستان محترم  شهرستان این اراضی ملی را خلع ید و از ید متصرفین خارج و به دولت باز گرداندند. 

محیاپور با تأڪید بر برخورد قاطع با هرگونه زمین‌خواری و تخریب منابع طبیعی ادامه داد: هرگونه زمین‌خواری بر اساس مواد ۶۹۰ تا ۶۹۳ قانون مجازات اسلامی جرم محسوب شده و علاوه بر رفع تصرف، فرد متجاوز به حبس و پرداخت خسارت محڪوم خواهد شد. 

وی در پایان خاطرنشان ڪرد: مردم طبیعت‌ دوست می‌توانند در تماس با "شماره ۱۳۹ و ۱۵۰۴ ڪد امداد جنگل و مرتع اداره‌ڪل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان" گزارش‌ها و اخبار خود را در زمینه آتش‌سوزی عرصه‌های منابع طبیعی، تخریب و تصرف اراضی ملی، قاچاق گیاهان دارویی، حفر چاه غیر مجاز در اراضی ملی و ... اطلاع‌رسانی ڪنند تا از ورود خسارتهای جبران‌ناپذیر به عرصه‌های مرتعی و جنگلی جلوگیری شود.

 

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اینفوگراف