به گزارش " /> به گزارش " /> پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اهمیت حفاظت از منابع طبیعی در کودکان، باید به باور ذهنی تبدیل شود.
بازدید : 102 6 دی 1400 ساعت 12:52 شماره :92216

اهمیت حفاظت از منابع طبیعی در کودکان، باید به باور ذهنی تبدیل شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان : براساس تفاهم نامه همکاری امضاء شده فی مابین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و اداره کل آموزش و پرورش کرمان به منظورافزایش سطح آگاهی و جلب مشارکت عمومی  جهت حفظ و احیاء منابع طبیعی و در راستای تحقق شعار مقام معظم رهبری که فرموده اند فرهنگ منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود مجتمع آموزشی نوردانش کرمان مجتمع دوست دار و همیار طبیعت شد.

  

در این مراسم که همراه با قرائت عهدنامه همیاران طبیعت  توسط نماینده دانش آموزان مجتمع همراه بود تمامی پرسنل و دانش آموزان مجتمع کارت عضویت همیار طبیعت دریافت نمودند.

مهدی رجبی زاده مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان دراین مراسم گفت: حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست عادتی است که باید از کودکی آموخته شود تا به یک باور ذهنی تبدیل شود، این باور کودک را موظف می‌کند تا از یگانه زیستگاهی که در آن زندگی می‌کند به بهترین وجه ممکن پاسداری کند. افزایش آگاهی‌های عمومی نسبت به اهمیت منابع طبیعی و لزوم حفظ آن کاری است که نیازمند برنامه‌ ریزی و صرف وقت است تا تبدیل به یک رفتار مثبت شود و آموزش به کودکان می‌تواند به ایجاد این رفتارهای مثبت و ماندگاری آنها کمک کند.

محمد احدی مسئول  آموزش ابتدایی اداره کل آوزش و پرورش استان با اشاره به اهمیت آموزش های طبیعت دوستی در دوران کودکی گفت: کودکان نسل آینده کشورند اگر آموزش صحیح و درست را دریافت کنند می‌توانند در بزرگسالی تأثیر زیادی بر نگهداری و حفاظت از طبیعت و محیط زیست داشته باشند. ممکن است کودکان در آینده شغل‌های مدیریتی داشته باشند بنابراین مسائل آموزشی در این دوران می‌تواند مسیر درست را پیش روی آنان قرار دهد و تصمیمات مناسب و صحیح را اتخاذ کنند و اگر در جایگاه شهروند باشند می‌توانند آموزگاری برای نسل بعدی باشند.

در ادامه جلال دامغانی  موسس ومدیر مجتمع آموزشی نوردانش  ضمن ابراز خرسندی از مشارکت در طرح همیار طبیعت و عضویت کادر وپرسنل آموزشی به همراه تمامی دانش آموزان در این طرح ،خاطر نشان کرد که جامعه ای میتواند به تعالی و رشد برسد که از کودکی مهارت های طبیعت دوستی و فنون زیست محیطی را به فرزندان خود بیاموزد و آنها را به عنوان امانت داران سرزمین تعلیم وتربیت نماید، ایشان ابراز امیدواری کرد: با استمرار این اقدامات آموزشی وترویجی در حوزه منابع طبیعی ارتباط بخش پرورش که رکن مهم و اساسی در تربیت نسل جدید است نیز محقق شود و بتوانیم در آینده شاهد صیانت از طبیعت بدست همیاران آموزش دیده از سنین کودکی باشیم.    

درپایان این مراسم  که با اهداء  نشان همیار طبیعت همراه بود بیش از ۳۰ جلد کتاب آموزشی وترویجی و ۵ جلد قران مجید  از طرف اداره کل منابع طبیعی استان نیز به  مجتمع آموزشی نوردانش اهداء گردید.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اینفوگراف