پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - رفع تصرف 11 هزار و 400 مترمربع از اراضی ملی شهرستان بم
بازدید : 61 11 دی 1400 ساعت 10:15 شماره :92471

رفع تصرف 11 هزار و 400 مترمربع از اراضی ملی شهرستان بم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان،  ابراهیم جزینی فرمانده پاسگاه ویژه حفاظت از منابع طبیعی شهرستان بم  اظهار داشت: در راستای حفاظت منابع طبیعی و حراست از انفال  میزان 11 هزار و 400 مترمربع از اراضی ملی بخش دهبکری شهرستان بم ڪه چندی پیش توسط افراد سودجو مورد تصرف قرار گرفته بود از ید متصرفین خارج شد.

وی افزود: نیروهای پاسگاه‌ ویژه حفاظت از منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بم با حکم دستگاه قضایی شهرستان  و همکاری نیروی انتظامی  این اراضی ملی را خلع ید و از ید متصرفین خارج و به دولت باز گرداندند.

فرمانده پاسگاه ویژه حفاظت از منابع طبیعی بم با تأڪید بر برخورد قاطع با هرگونه تخریب و تصرف اراضی ملی ادامه داد: هرگونه تصرف اراضی ملی بر اساس مواد ۶۹۰ تا ۶۹۳ قانون مجازات اسلامی جرم محسوب شده و علاوه بر رفع تصرف، فرد متجاوز به حبس و پرداخت خسارت محڪوم خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان ڪرد: مردم طبیعت‌ دوست می‌توانند در تماس با "شماره ۱۳۹ و ۱۵۰۴ ڪد امداد جنگل و مرتع اداره‌ڪل منابع طبیعی و آبخیزداری  ڪرمان" گزارش‌ها و اخبار خود را در زمینه آتش‌سوزی عرصه‌های منابع طبیعی، تخریب و تصرف اراضی ملی، قاچاق گیاهان دارویی، حفر چاه غیر مجاز در اراضی ملی و ... اطلاع‌رسانی ڪنند تا از ورود خسارت به عرصه‌های منابع طبیعی جلوگیری شود.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اینفوگراف