پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اتمام اجرای طرح کاداستر اراضی ملی تاپایان سال جاری
بازدید : 169 15 دی 1400 ساعت 13:48 شماره :92577

اتمام اجرای طرح کاداستر اراضی ملی تاپایان سال جاری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان:درجلسه پیش از ظهر امروز مورخ 15 دی ماه 1400 که با حضور معاون قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به همراه معاونین و مدیران کل کاداستر و امور املاک سازمان درمحل اداره کل ثبت اسناد و املاک استان برگزار گردید  دکتر حسین بابایی رئیس سازمان ثبت املاک کشوراز اتمام اجرای طرح کاداستر اراضی ملی تاپایان سال جاری خبر داد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه کارگروه جهادی کاداستر با تلاش شبانه روزی اقدامات خوبی را رقم زده است، تصریح کرد: پیش بینی می‌شود تا پایان سال جشن تثبیت و صدور سند کاداستری اراضی منابع طبیعی را در کشور برگزار کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد، با جلسات و همکاری بسیار خوب که بین سازمان ثبت و سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور صورت گرفته است تا پایان سال کاداستر منابع طبیعی به اتمام برسد.

معاون رییس قوه قضاییه با اشاره به اسناد بالادستی کشور و سند تحول و تعالی دستگاه قضا بیان کرد: اسناد بالادستی راهبرد‌ها و سیاست‌ها را به خوبی مشخص کرده و ضروری است مدیران اشراف کاملی به این اسناد داشته باشند و در این مسیر حرکت کنند.

بابایی بر تعیین تکلیف اراضی ملی تاکید کرد و گفت: باید روند صدور اسناد اراضی تثبیت شده، تسهیل گردد و این اقدام در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود.

وی با اشاره به اینکه بحث کاداستر باید سریعاً در سطح کشور تعیین تکلیف شود، ادامه داد: باید هرگونه قصور در اجرای این قانون به مراجع نظارتی و مسئولان مربوطه اطلاع داده شود.

معاون قوه قضاییه تاکید کرد: با اجرای طرح کاداستر منابع طبیعی، تجربیات و موفقیت‌های بسیار خوبی در سطح کشور حاصل شده و این طرح نهایتا" تا دو ماه آینده در سطح کشور به اتمام خواهد رسید.

در  این جلسه مهدی رجبی زاده مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ضمن ارائه گزارش عملکرد با اشاره به وسعت استان کرمان(شمال استان) و تعداد زیادشهرستانها اعلام نمود از 14/2 میلیون هکتار مساحت استان بیش از95 درصد استان  اراضی ملی  می باشد که با همکاری و تعامل سازنده اداره کل ثبت اسناد کرمان تاکنون موفق به اخذ سند تک برگ در 85 درصد مساحت اراضی ملی استان شده ایم.

 در پایان دکتر حسین بابای معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشورضمن ابراز خرسندی از موفقیت استان کرمان در اجرای طرح کاداستر این پیشرفت را حاصل تلاش و همکاری بسیار خوب ادارات کل ثبت اسناد و املاک و منابع طبیعی استان عنوان نمود و  اظهار داشت باتوجه به بررسی های صورت گرفته و آمار ارائه شده اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کرمان  جزء استانهای الگو و موفق در اجرای  این طرح می باشد، و از مجموعه خدمات مدیرکل منابع طبیعی استان و همکاران وی قدر دانی به عمل آورد.

 

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اینفوگراف