پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اجرای 400هکتار پروژه بیولوژیک در مراتع شهرستان سیرجان
بازدید : 84 23 دی 1400 ساعت 11:2 شماره :92798

اجرای 400هکتار پروژه بیولوژیک در مراتع شهرستان سیرجان

به گزارش روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سیرجان پروژه بذکاری در سطح 400 هکتار از مراتع شهرستان  با مشارکت مرتعداران  آغاز گردید.

مهران میرشاهی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سیرجان در این خصوص گفت: در راستای تحقق تعهدات،برنامه های اجرای سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور موسوم به 1400*14*3 اجرای پروژه بیولوژیک در سطح 400هکتار از مراتع  یورت سالار و چاه مغوئیه شهرستان سیرجان با مشارکت مرتعداران آغاز گردید.

وی  با بیان اینکه در  اجرای این طرح‌ها از مشارکت بهره‌برداران استفاده شده است گفت: انجام عملیات بیولوژیک در سطح مراتع با هدف تقویت پوشش گیاهی، تغذیه سفره‌های آب زیر زمینی از طریق جذب روان‌آب‌ها ، افزایش تولید علوفه در مراتع، جلوگیری از فرسایش خاک و کاهش گرد و غبار با استفاده از کشت بذرهای مرتعی سازگار با شرایط و اقلیم مراتع انجام می‌شود. 

میرشاهی با اشاره به اینکه مراتع ، یکی از مهم‌ترین منابع اقتصادی  جهت بهبود معیشت جمعیت قابل توجهی از مرتعداران و روستائیان به شمار می‌رود ، اقدامات احیا و اصلاح مراتع را گامی موثر در راستای اقتصادی کردن تولید مراتع و مهاجرت معکوس از شهر به روستا عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه مرتع‌داران قرق این مراتع را نیز بر عهده خواهند داشت، عنوان کرد: نظارت فنی در راستای اجرای صحیح انجام پروژه های بیولوژیک از سوی کارشناسان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و شهرستان صورت می گیرد.

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
اینفوگراف